LEGO на заняттях у дитячому садку
Поки першокласники тільки починають використовувати на уроках конструктор LEGO, у нашому садочку малюки з ним бавляться уже другий рік поспіль. Усе завдяки участі у проекті «Сприяння освіті» від фундації LEGO.
Ці набори будівельних цеглинок, говорять вихователі, здатні впливати буквально на всі органи чуття малечі, а ще – на логіку.
Зусиллями датських педагогів і конструкторів створили розгалужену систему наборів LEGO, яка знайшла широке застосування зокрема і в Бердичеві.
«Отримали ми “лего”. Спочатку це була робота з LEGO по 6 “цеглинок”. Також отримали лего для усіх вікових груп і для старших груп. Діти залюбки моделюють, конструюють, засвоюють математичні поняття, розвивають мовлення. Інтегруємо конструктор у всі види діяльності», – розповіла Алла Анатоліївна, вихователь-методист ЗДО "Дзвіночок", куратор проекту LEGO у садочку.
У садочку LEGO використовують протягом дня. Діти люблять гратися конструктором, створюють усе, що забажається – довжелезну конструкцію або справжнє місто з безліччю споруд.
Також конструктор застосовують при розповіді казок. На заняттях з конструювання діти склали з цеглинок героїв відомого «Теремка» і тепер розігрують казочку з ними.
LEGO, кажуть у садочку, стає інструментом ігрової діяльності, в якій засвоюють всі поняття, явища, знайомляться з предметним довкіллям, природою. «З “лего” легко пояснювати дітям новий матеріал, закріплювати знання природних явищ, а також конструктор допомагає у розвитку мовлення. Найбільше дітки полюбляють будувати. Вони будують міста, звіряток, квіточки – все, що бачать в навколишньому середовищі», – розповідає Олена Василівна, вихователь ЗДО "Дзвіночок".
Математика з LEGO у дитсадку – не менш яскрава. Малеча викладає цеглинки в ряд, додає їх – і все чітко за кольорами. Потім кожен формує з конструктора цифру «6». Різнокольорові кубики малюки складають у певних конфігураціях. А ще намагаються зробити фігуру з LEGO, як у виховательки. Цеглинки стали однією з найулюбленіших іграшок дітей у садочку.
Вихователі кажуть: так розвивається не лише дрібна моторика рук, стимулюючи мовленнєвий розвиток і розумові здібності. LEGO навчає швидкому орієнтуванню, пропорціям, симетрії.
А ще це розвиток уваги, мислення, здатності зосередитися. Знайшли застосування конструктору і на фізкультурі. Тут теж є споруди з кубиків, а ще – естафета з цеглинками.
LEGO, впевнені освітяни, вчить дошкільнят бережливості. Вони складають конструктор у контейнери, щоб не погубити. А головне – дітей не треба змушувати ним гратися. Кольорові кубики – безпрограшна різнобічна забава.